• BİZE ULAŞIN

  Z Punta Makina
  Selahaddin Eyyübi Mahallesi 1632. Sokak No: 36 Kat: 1
  Esenyurt / İstanbul
  Gsm: (534) 978 64 73
  Tel: (212) 578 64 34
  Fax: (212) 578 64 30
  zpunta@gmail.com

sayfayı yazdır

Punta kaynak makinası yapımı mühendislik bilgisi gerektirir. Punta makinası yapımından önce yapılacak makinanın teknik resimleri ve projesi önceden detaylı bir biçimde belirlenmelidir. Makina için kullanılacak irili ufaklı bütün parçaların yerli yerinde ve tam randımanlı çalışacak şekilde ve işin gerektirdiği kalitede olmak zorundadır.

Punta makinası için ilk önce ne tür bir makina yapılacak bu belirlenmelidir. Yapılacak makina işe göre tam uygun şekilde dizayn edilerek teknik resim projesi hazırlanmalıdır. Teknik resimleri; mekanik bilgisi, elektrik-elektronik bilgisi, pnömatik bilgisi ve çalışabilirliği kontrol edecek bir mühendis tarafından çizilmelidir.

Daha sonra çizilen teknik resime göre malzeme kalitesi belirlenmelidir. Punta kaynak makinası yapımı için malzemeler işin gerektirdiği kalitede olmak zorundadır. Eksik kalitede olan malzemeler yapım aşamasında sorun olmasa bile daha sonra mutlaka kullanıcıya sorun yaşatacaktır. Bu sebepten dolayı malzeme seçimi işin ehli tarafından belirlenmelidir.

Punta kaynak makinası imalatında yapılan işçilik projeye göre olmalıdır. Projenin dışına çıkılmamalıdır. Elektronik kart sistemi daha önceden denenmiş ve test edilmiş kaliteli firmalardan temin edilmelidir. Elektronik bilgisi üst seviyede olmalıdır çünkü elektronik kart üzerinde programlanabilir çip vardır. Her makinanın çalışma sistemi farklı olabilir bu yüzden buna uygun program yazılıp çalışması sağlanmalıdır.

pnömatik malzemelerÜretilecek punta makinası için pnömatik aksamda yüksek kalitede valf, regülatör, şartlandırıcı, pistonlar ve hız ayar valfi kullanılmalıdır. Makinanın cinsine göre farklı malzemelerde kullanılabilir buna göre adetleri belirlenir. Bu makinanın çalışma sistemine göre değişebilir. Pnömatik aksam makinanın en çok çalışan bölümüdür.

En son olarak makinanın sağlıklı şekilde soğutulması ve test aşaması vardır. Makinada ki soğutma tesisatı stabil çalışacak şekilde yapılmalıdır. Yanlış yapılan soğutmadan belirli yerler aşırı derecede ısınabilir ve makinanız için ciddi problemler yaratabilir.

Tüm bu işlemlerden sonra makina test edilir.
bakır boru
Kısacası punta kaynak makinası üretmek profesyonel bir çalışma gerektirir. Bu yüzden imalat profesyonel bir firma tarafından kalite standartlarına ve çalışabilirlik esasına göre üretilmelidir.

Profesyoneller tarafından yapılmayan punta makinaları insan sağlığına zarar verebildiği gibi fazla enerji tüketimi yapabilir. Kaynatılan malzemelerde kopmalar ve kalitesiz ürünler çıkmasına sebep olur.

Sizde punta makinası üretiminde profesyonellerden destek almak ve kaliteli bir makina istiyorsanız Z Punta Makina‘dan yardım alabilirsiniz. Firmamız 17 yıllık tecrübesi ve kadrosuyla sizlere kaliteli hizmeti zamanında vermeyi hedef edinmiştir. Bize ulaşmak ve bilgi almak için buradan ulaşabilirsiniz.