• BİZE ULAŞIN

  Z Punta Makina
  Selahaddin Eyyübi Mahallesi 1632. Sokak No: 36 Kat: 1
  Esenyurt / İstanbul
  Gsm: (534) 978 64 73
  Tel: (212) 578 64 34
  Fax: (212) 578 64 30
  zpunta@gmail.com

sayfayı yazdır

Punta kaynak makinası fiyatlarında bir çok etken rol oynar. Bunların en başında kullanılacak malzemeler gelmektedir. Punta makinası için kullanılacak trafo, pinomatik aksam, makina kasası ve elektronik kumanda devresi en büyük etkendir.

Her firmanın kullandığı punta kaynak trafosu farklıdır. Genellikle trafolar su soğutmalı ve hava soğutmalı olarak 2’ye ayrılır. Su soğutmalı trafolar hava soğutmalı trafolara nazaran fiyatı daha yüksektir. Çünkü kullanılan malzeme ve işçilik daha pahalıdır.

Alacağınız punta kaynak makinasında kullanılacak pnömatik aksamın markası fiyatı etkileyen önemli unsurlardan biridir. Hazır pistonlar uygun fiyatlı olabilmektedir lakin, hazır piston punta kaynak makinasında pek tercih edilmez. Firma kendi pistonunu kendi imal ederse makina için çok daha elverişli ve uzun ömürlü olur. Bu da işçilik ve malzemeden dolayı fiyatı etkilemektedir.

Son olarak makina kasası profil, köşebent ve çelik sac olmak üzere 3 farklı şekilde yapılabilir. Tabiki çelik kasalar daha maliyetlidir, diğerleri daha uygun fiyatlıdır. Elektronik kumanda devresi ise genellikle firmalar tarafından hazır olarak alınmaktadır. Burada dikkat edilek unsur ise markası ve uzun ömürlülüğüdür. Sorun çıkartmayan bir elektronik kumanda devresi makinanıza değer katar.

Alacağınız punta kaynak makinası yukarıda bahsettiğimiz unsurlardan da anlaşılacağı üzere tek bir fiyat potansiyeli içermiyor. Eğer kaliteli bir punta makinası almayı ve uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız bu etkenleri göz önüne almalı ve fiyatı aşağı seviyede tutmaya çalışmamalısınız. Bir malı değerinden çok daha ucuza almak ondaki kusurları önceden kabul ettiğinizi gösterir.

Fiyat konusunda detaylı bilgi almak ve sorularınız için bize bu sayfadaki formu ve telefonu kullanarak ulaşabilirsiniz.