• BİZE ULAŞIN

  Z Punta Makina
  Selahaddin Eyyübi Mahallesi 1632. Sokak No: 36 Kat: 1
  Esenyurt / İstanbul
  Gsm: (534) 978 64 73
  Tel: (212) 578 64 34
  Fax: (212) 578 64 30
  zpunta@gmail.com

sayfayı yazdır

Daha önceki yazımızda punta kaynak makinası ve çalışma prensibini anlatmıştık, bu yazımıza başlamadan önce onu okumanızı tavsiye ederiz. Yazıya ulaşmak için tıklayınız.

Yazımızı okuduysanız şimdi punta kaynak makinasının avantajlarından bir kaçını sıralayalım;

enerhji tasarrufuEnerji Verimliliği

Punta kaynak makinası (direnç kaynak) enerjiyi son derece verimli kullanır. İki metali birleştirmek için çok fazla güce ihtiyaç duymaz. Az enerji ile fazla ısıtmadan metalleri birbirine sabitler.

Çalışma Kolaylığı

Direnç kaynak makinasını kullanmak çokta zor değildir. Makinayı kullanmak özel bir beceri gerektirmez. Ayrıca, operatörün becerisi kaynak kalitesine etki etmez.

Otomasyon

Kaynak makinası kullanımı için yetenekli bir operatöre gerek olmadığından kaynak işlemi son derece otomatik hale getirilebilir. Örneğin bir çok otomobil fabrikası robot sistemli punta makinalarıile hızlı ve kolay şekilde punta kaynak yapıyor.

Otamasyon punta makinası

Otomasyon Punta

Güvenlik

Punta kaynak makinası diğer yöntemlere göre daha güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Çalışanlar için diğer yöntemlere göre çok fazla kıvılcım, yoğun duman ve açık bir ateş olmadan güvenli bir şekilde işlerini yapmalarını sağlar. Punta kaynak makinası akciğer ve gözleri koruyarak çalışma ortamını daha az zararlı hale getirir.

Sizde işinizde saydığımız bu ve benzeri bir çok avantaja sahip olmak istiyorsanız en kısa sürede bir punta kaynak makinası edinmelisiniz. Kaliteli ve uygun fiyatlı bir punta makinası için bizi ziyaret edin.